Oracle - Türkiye İş Ortağı

Smartmind Uzmanlığı ve Oracle İş Ortaklığıyla Teknoloji Çözümleri

Smartmind, tecrübesi ve profesyonel ekibiyle birlikte Oracle Veri Ambarı, Oracle BI ile İş Zekası, Oracle Advanced Analytics ile Analitik Çözümler, Oracle GoldenGate ile Replikasyon, Oracle Exadata ve Oracle Database Appliance ile Veritabanı Yönetim Sistemi, Veritabanı Bakım, Veritabanı Güncelleme, Veritabanı Sürüm Yükseltme, Oracle Security ürünleri ile çözümler ve tüm bu alanlarda eğitim konularında ihtiyaç duyabileceğiniz hizmetleri üretir.

Oracle

Oracle, ilişkisel Veritabanı Yönetim Sistemi (RDBM) imkanı sunan Oracle şirketinin bir ürünüdür. Oracle her türlü veri modelini destekler.

Oracle Bulut Altyapısı

Otonom bir şekilde kendi kendini yöneten, kendi güvenliğini sağlayan, karmaşıklıktan uzak ve insana bağlı hatalardan arındırılmış veritabanı yönetim sistemi ile tanışın.

Bulut Uygulama Yazılımları

Oracle uygulamaları ile ERP, Finansal Uygulamalar, Satınalma, Proje Yönetimi gibi kurumsal ihtiyaçlarınız için çok daha hızlı ve ekonomik çözümler elde edebilirsiniz.

Oracle Veritabanı Özellikleri
Oracle veritabanı, Gerçek Uygulama Kümeleme (Real Application Clustering ) ve Taşınabilirlik (Portability) gibi özellikleri sayesinde kullanıma göre ölçeklenebilir bir yapıdadır. Çok kullanıcılı veritabanlarında veri tutarlılığının ve eşzamanlılığın kontrol edilmesi gerekir.
Gerçek zamanlı uygulamalar, yüksek veri kullanılabilirliği gerektirir. Yüksek performanslı bilgi işlem ortamları, her zaman veri kullanılabilirliğini sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır. Veriler, planlanmış veya planlanmamış kesintiler ve arızalar sırasında da kullanılabilir durumda kalır.
Sistem, hemen hemen her türlü arızadan veri kurtarmak için tasarlanmıştır. Arıza durumunda verilerin kısa sürede kurtarılması gerekir. Verilerin kurtarılması devam ederken arızadan etkilenmeyen veriler kullanılabilir durumda kalır.
Verilerin güvenliğini sağlamak her zaman birinci önceliktir. Oracle, veri erişimini ve kullanımını kontrol etmek için gerekli sistemleri sunar.
 
 
Güvenlik

Oracle Veritabanı, şu özellikleriyle güçlü bir güvenlik sağlar:

 • Temel Veritabanı Güvenliği (kullanıcılar, roller, kimlik doğrulama vb.)
 • Ağ İletişiminin Şifrelenmesi
 • Şeffaf Veri Şifreleme (TDE) (Transparent Data Encryption)
 • Sütun Düzeyinde Şifreleme (Column-Level Encryption)
 • Oracle Key ve Database Vault
 • Veritabanı Denetimi
 • Oracle Audit Vault
 • Oracle Database Firewall
 • Label Security
 • Gerçek Uygulama Güvenliği (Real Application Security)
 • Sanal Özel Veritabanı (VPD) (Virtual Private Database)
 • Veri Maskeleme ve Alt Kümeleme (Data Masking and Subsetting)
Oracle Veritabanı Avantajları
Oracle veritabanının, yüksek performans elde etmek için metodolojileri ve ilkeleri vardır. Ayrıca, uygulama işlemlerini iyileştirmek ve bu sayede verileri daha hızlı almak ve değiştirmek için veritabanında performans ayarlaması yapılabilir.
Oracle veritabanı, tek bir sunucuda birden çok veritabanı örneği (instance) yönetmeyi destekler. Oracle, veritabanı örneklerini (instance ) çalıştıran bir sunucudaki CPU tahsislerini yönetmek için Instance Caging Metodunu kullanır. Instance Caging Metodu, hizmetleri birden çok örnek (instances) üzerinden yönetmek için veritabanı kaynak yöneticisiyle birlikte çalışır.
Maliyetler dikkate alınarak, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilecekleri farklı sürümleri vardır. Kullanıcılar ilerideki gereksinimleri doğrultusunda, sahip oldukları sürümü sorunsuz bir şekilde başka bir sürüme güncelleyebilirler.
Yüksek veri kullanılabilirliği sistemi oluşturabilmek için Gerçek Uygulama Kümeleri (Real Application Clusters) kullanır. RAC içeren veritabanının geleneksel veritabanı sunucularına göre avantajları vardır.
RMAN (Recovery Manager), kesintiler veya arızalar sırasında veritabanı dosyalarını kurtaran veya geri yükleyen bir Oracle veritabanı özelliğidir. Çevrimiçi arşivleme, arşivlerin yedeklenmesi ve sürekli arşivlemeyi destekler. Kullanıcılar ayrıca, kurtarma için SQL* PLUS kullanabilir.
Oracle Veritabanı, prosedürel programlama için PL/SQL uzantısını destekler.
 
Let's talk about how we can transform your business!
Get in touch with our team
info@smartmind.com.tr